Weronika Łucjan-Grabowska urodziła się w 1983 roku w Lublinie, gdzie mając kilkanaście lat rozpoczęła naukę fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury, wykonując czarno-białe zdjęcia analogowe. Obecnie jej działalność zawodowa i artystyczna związana jest głównie z Warszawą, jednak projekty komercyjne realizuje w całej Polsce.

Jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (2007) oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii (2010, dyplom z portretu pod kierunkiem prof. Grzegorza Przyborka, cykl fotografii „Marzyciele”). W doskonały sposób łączy umiejętności zdobyte podczas obydwu etapów kształcenia. Jej celem jest tworzenie autentycznych portretów zgodnych z własną wizją artystyczną. Pragnie w jak najlepszy sposób oddać prawdę o modelu, a jednocześnie skłonić go do odkrycia w sobie czegoś nowego, tak aby sesja stała się uzdrawiającym doświadczeniem.

Zawodowo największą satysfakcję czerpie z sesji portretowych osób znanych ze świata kultury. Jest autorką portretów takich gwiazd, jak Katarzyna Figura, Borys Szyc czy Katarzyna Herman oraz wielu innych. Od początku 2021 roku współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, wykonując sesje plakatowe do wystawianych przez Teatr spektakli.

Swój potencjał realizuje również podczas portretowych sesji biznesowych, które stają się okazją do interesujących i wzbogacających rozmów. Od kilku lat współpracuje z dużymi polskimi firmami, takimi jak UNIQA czy mBank.

Jej największą pasją jest rozwój osobisty, literatura psychologiczna oraz kino. Z poczuciem misji tworzy fotograficzny zapis życia swojej rodziny, uwieczniając rozwój dwójki dzieci oraz wspólne podróże po Polsce i Europie. Poza tworzeniem tradycyjnych albumów fotograficznych swoje prywatne zdjęcia publikuje również na blogu www.fotografkamawolne.pl.