Weronika Łucjan-Grabowska  tworzy autentyczne portrety zgodne z własną wizją artystyczną. Szuka prawdy o modelu, a jednocześnie skłania go do odkrycia w sobie czegoś nowego. Sesja fotograficzna staje się uzdrawiającym i twórczym doświadczeniem.

Największą satysfakcję czerpie z portretowania artystów. Od 2021 roku tworzy sesje plakatowe do spektakli Teatru Dramatycznego. Jest autorką portretów gwiazd polskiej sceny, wśród nich Adama Ferencego, Katarzyny Figury, Borysa Szyca czy Katarzyny Herman. Wykonuje też projekty na tematy społeczne, fotografię reklamową oraz portretowe sesje biznesowe.

Urodziła się w Lublinie, gdzie w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie, przy ul. Grodzkiej, rozpoczęła przygodę z czarno-białą fotografią analogową. Jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii (dyplom z portretu pod kierunkiem prof. Grzegorza Przyborka, cykl fotografii „Marzyciele”).

Jej największą pasją jest rozwój osobisty, literatura psychologiczna oraz kino. Z poczuciem misji prowadzi fotograficzny zapis życia swojej rodziny. Uwiecznia zmiany, codzienność i podróże z mężem i dwójką dzieci.

Wystawa fotografii Weroniki Łucjan-Grabowskiej towarzysząca Konfrontacjom Teatralnym 2022 w Centrum Kultury w Lublinie to wybór portretów aktorów. Spotkania z nimi zaowocowały wymownymi i niejednoznacznymi fotografiami. Modele występują w rolach, ale odsłaniają też siebie.